ארמניאק שאטו דה רוויניאן

ארמניאק שאטו דה רוויניאן (Chateau de Ravignan)
 


אחוזת רוויניאן ממוקמת בכפר קטן הקרוי “פרקי”.
את השם "שאטו דה רוויניאן" (Chateau de Ravignan) קיבל המשק מהשוחות שהיו סביבו פעם, אשר בצרפתית נקראות ravignan. שוחות אלו הגנו על המבצר מפני אויבים. מאוחר יתר, במאה ה-17, המבצר שופץ על ידי המלך לואי ה- XIII והפך לטירה, ובאדמות שמסביב לטירה החלו לשתול כרמים.
לאחר זמן קצר מאוד האחוזה נמכרה, וז'אן לה קרואה קיבל עליה את הבעלות. זוהי נקודת ההתחלה של ההיטוריה המפוארת של המקום.
 
עכשיו האחוזה שייכת לז'אן-גנריד אורלנד, אישתו קריסטין ואחיה לואי. המרתפים ממוקמים בין הטירה העתיקה לבין הכנסיה, שנבנתה עוד במאה ה-16. המרתפים גדולים – הם יכולים להכיל כ- 300 חביות, מאווררים היטב וקרירים. העץ שממנו מייצרים חביות עבור שאטו דה רוויניון מובא משטחי שאטו, מיער הלימוזין. בכל שנה מיוצרות כ-10-15 חביות בלבד. לאחר שהחבית מוכנה, היא עוברת הליך ייבוש קפדני שנמשך כ-7 שנים. תשומת לב רבה כל כך מוקדשת להכנת החביות, משום שדווקא החביות קובעת את צבעו העתידי של המשקה ואת החומרים שיהיו בו. למשל, רק החביות מסוגלות לשחרר מהארמניאק עודף חומר בלתי רצוי, כמו הטאנינים.
 
הארמניאק של שאטו דה רוויניאן נמכר רק לאחר 10 שנות התיישנות לפחות. כך החליטו הבעלים, וזה ככל הנראה הביא את Chateau de Ravignan להצלחתו העצומה.
צבעו של הארמניאק זהוב, ואף קרוב יותר לזהוב בהיר. בטעמו מורגשים גוונים של סיגליות ושזיפים. קיים מבחר של 5 סוגי ארמניאק Chateau de Ravignan, בעלי גווני טעם שונים.
ארמניאק Chateau de Ravignan הינו בעל מוניטין טוב מאוד, ויש אף שאומרים הארמניאק הטוב ביותר בצרפת. הוא קיבל פרסים רבים בתחרויות שונות, ואחד ממעריציו הידועים הוא נשיא צרפת בעבר ז'אק שיראק.