תולדות בית פרנסואה וואייה

הכרמים של בית Francois Voyer גדלים עוד מימי המהפכה הצרפתית על אדמות שני כפרים עתיקים: ורייר (Verrieres) ואמבלוויל (Ambleville). שני כפרים אלה ממוקמים באזור גידול היין הטוב ביותר בקוניאק – גראנד שמפיין. כבר חמישה דורות של משפחת ווייה-שושה (Voyer-Chauchet) גידלו ענבים על שטחה של טרואר זה, מהם ייצרו קוניאק מאז אמצע המאה ה-19. בן משפחה, הכורם פול אנדרה (Paul Andre), נהיה אחד המומחים הבודדים מבעלי הכרמים המזקק את התוצרת שלו עצמו. הם זיקקו כהילים מצטיינים בטעמם ויישנו את הקוניאק בחביות עץ אלון איכותיות במרתפים הייחודיים "פרדיז" (גן עדן), אותם שידרג פול אנדרה ובתוכם שמר את סוגי הקוניאק הבולטים ביותר. כיום ניתן למצוא במרתפי המשפחה חביות רבות בהן מתיישן קוניאק בן עשרות שנים - חלקן מעל 70 שנה.
 
במהלך שנות ה-60 תנאי האחסון של הקוניאק במרתפים שופרו באופן ניכר ע"י גאי שושה (Guy Chauchat), אשר הקדיש תשומת לב מיוחדת לתהליך היישון של הקוניאק, וראה בתהליך זה כשלב המרכזי ביצירת המשקה. בנוסף, גאי שושה התחיל בביקבוק קוניאק תחת תווית משל עצמו ובזמן ניהולו של הבית יצאה לאוויר העולם מהדורה מוגבלת של סוגי קוניאק משובחים. בקבוקי קוניאק אלה נמכרו בהצלחה מסחררת, וזכו להערכה מיוחדת ממיטב מומחי הקוניאק ברחבי צרפת. באופן זה, בנתה חברה לעצמה מוניטין חזק בעיניי חובבי קוניאק רבים.
 
לקראת שנות ה-90 מגוון משקאות הקוניאק של החברה גדל פי עשרה, ושמה הפך לשם נרדף לקוניאק איכותי ביותר. תהילתם של מוצרים אלה התפשטה לא רק בגבולות צרפת, אלא גם ברחבי העולם כולו, והיא מייצאת אל מעל ל-30 מדינות. כיום החברה מייצרת עשרה סוגי קוניאק שונים, כולל תערובות קוניאק ייחודיות, אשר קיבלו הכרה רחבה בזכות איכותם וטעמם המיוחד. מותג הקוניאק זכה להצלחה מדהימה, קיבל הכרה בינלאומית וגם מדליות זהב רבות בתחרויות בינלאומיות שונות - אחד מהם אפילו זכה בתואר "קוניאק בן ה-50 הטוב ביותר" בתחרות סגונזאק, בירת אזור גראנד שמפיין. את הקוניאק של Francois Voyer ניתן למצוא היום בתפריט מסעדות יוקרה וברים בכל העולם, והעיתונות הבינלאומית לא חדלה מלשבח את מוצר זה בסקרים שלהם.

 
באשר לשיטות הייצור של הקוניאק, החברה נאמנה למתכוני היצור המסורתיים. על גידולו של הכרם מפקח היינן המפורסם ביותר בצרפת, דויד שרון (David Charron), אשר אינו מאשר שימוש בדשנים מלאכותיים. הכרמים מתפשטים על שטח כולל של 280 דונם בלב ליבו של האיזור הטוב ביותר בקוניאק – בדרום מערב גראנד שמפיין. הזן העיקרי של הענבים הוא אוני בלאן, מהם מופק מיץ הענבים ליין ע"י מעיכה עדינה בלבד.  
השלב החשוב השני בתהליך ייצור הקוניאק הוא הזיקוק, הנעשה בדודי זיקוק אלמביק דה שראנט מסורתיים, שהישן מביניהם פעיל כבר 30 שנה. היין מזוקק על משקעיו, ללא סינון – שיטה זו כמובן מורכבת יותר לביצוע, אבל התוצאה מצדיקה את המאמץ.
אחרי שלב הזיקוק מגיע תורו של התהליך המסתורי ביותר – יישון הקוניאק. במשך שלוש השנים הראשונות הקוניאק מתיישן בחביות עץ אלון חדשות, בהן מתקבל הרכב טעמי הבסיס של הקוניאק.
לאחר מכן התזקיק מועבר לחביות עץ אלון לימוזין ישנות, בהן המשקה מקבל טעמים וגוונים נוספים, מתפתח ומקבל מורכבות עם השנים. המומחה של החברה, פייר וודון (Pierre Vaudon), הוא האחראי על ההרכבה של כל סוגי הקוניאק של בית Francois Voyer. גילו של הקוניאק של Francois Voyer תמיד גבוה מגיל המינימום הרשמי, מכיוון שבהרכבו תמיד מעורבבים גם קוניאקים עתיקים במיוחד.