תולדות בית לוז'י דה מונטיפו

אחוזת "לוז'י דה מונטיפו"  (Logis de Montifaud) נבנתה במאה ה-17 ע"י משפחת בבונאו (Babonnaud), והיום שייכת לבני משפחת לנדרו (Landreau).
האחוזה היא מבנה אופייני לאזור השראנט, בעלת חומות גבוהות המקיפות חצר משק רחבה, פארק סמוך ואדמות פוריות.
במשך השנים עברה הבעלות על האחוזה בין ידיים שונות, עד שבשנת 1959 אמיל לנדרו רכש את האחוזה והאדמות שסביבה. באותו זמן האחוזה היתה במצב רעוע והאדמות לא היו מעובדות. אמיל לנדרו, שהיה יינן מוכשר ממשפחה שעסקה בגידול ענבים מזנים משובחים החל מ-1840, שיפץ את האחוזה ונטע כרמים באדמות שמסביבה. עוד לפני 1959 משפחת לנדרו כבר היו בעלים של אדמות משובחות בקוניאק, ועם רכישת המשק Logis de Montifaud עסקי הקוניאק של המשפחה החלו לפרוח ולשגשג.
לבית קוניאק זה היסטוריה ארוכה ומורכבת, ובעליו, חמישה דורות של בני משפחת לנדרו, הם ייננים וכורמים מדורי דורות. העקרונות שעליהם נשענים היצרנים מבית לנדרו מצביעים לא רק על נאמנות למסורת יצור היין העתיקה, אלא גם על הבעת כבוד והערכה לסביבה ולטבע שכה היטיבו עם איזור השראנט ותושביו.
 
כיום בית הקוניאק מנוהל ע"י בנו של אמיל לנדרו, כריסטיאן לנדרו (Christian Landreau), אשר משגיח בקפדנות על כל תהליך היצור ומפקח על האיכות של המוצר המוגמר.
בשנת 2010 התחילו ליישם שיטת יצור חדשה, לפיה תהליכי הזיקוק והיישון של הקוניאק נעשים בתנאים האופטימליים לא רק עבור הפקת מוצר ייחודי, אלא גם תוך כך להבטיח את התנאים הטובים ביותר לסביבה. באופן כללי ההגנה על הסביבה הטבעית היא אחת המטרות העיקריות של החברה.
 
קריסטיאן לנדרו באופן קבוע מציג את מוצריו בתערוכות בינלאומיות ותחרויות שונות. שוב ושוב הוא מוכיח ובונה את השם הטוב של הקוניאק מבית משפחת לנדרו. פעמים רבות זכו המשקאות מבית לוז'י דה מונטיפו באותות הצטיינות ובמדליות. לדוגמא, באפריל 2011 הקוניאק  Logis de Montifaud Napoleon זכה במדליית זהב בתחרות משקאות אלכוהול בינלאומית. בנוסף לקוניאק הנהדר, חברה מייצרת גם יינות אדומים מעולים ואת הפינו דה שראנט מהטובים בקוניאק.
קוניאק לוז'י דה מונטיפו מזוקק מ-100% ענבי אוני בלאן, שגדלים באזור הטוב ביותר בשראנט – גראנד שמפיין פרמייר קרו.
צבעו של הקוניאק ענברי בהיר, וטעמו פירותי ובעל גוונים בלתי נשכחים של אגס ואפרסק. טעם עוטף של וניל ותבלינים מכניס לאווירה של עולם קסום ואגדי.