תולדות בית ז'אן פיליו

בית ז'אן פיליו מיוחס לאליטה של יצרני הקוניאק. 
משפחת פיליו מחזיקה בבעלותה את אחוזת דומיין דה לה פויאדה ("הבאר"), בלב גרנד שמפיין (Grande Champagne), הכוללת 26 דונם של כרמים מובחרים.
באחוזה קיים בית יפיפה מסוף המאה השמונה עשרה, מרתפים, מבני משק שונים, מבני תעשייה ומבני מגורים שונים.
הקוניאק מיוצר מ-%100 ענבים מדרגת פרמייר קרו דו קוניאק (Premier Cru du Cognac), כלומר מהחלקות הטובות ביותר במחוז קוניאק כולו.
על פי הרוב המוחלט של המומחים ואניני הטעם הקוניאק מבית ז'אן פיליו נמצא בפסגת האיכות ולצידו רק מעטים מהיצרנים האחרים.
 
משפחת פיליו מפורסמת מיום היווסדותו של בית הנסי (Hennessy) – מאז ועד היום תפקיד מומחה המרתף של הנסי (Maitre de Chais) שייך לצאצאי משפחת פיליו.
בשנת 1880 המשפחה התפצלה: אחד האחים נשאר עם בית הנסי, והאח השני ייסד בית קוניאק משלו - בית ז'אן פיליו. שני ענפי המשפחה קיימים ונשארים במקומם עד עצם היום הזה.
 
הבעלים הנוכחי של בית ז'אן פיליו,  פסקל פיליו (Pascal J.Fillioux),  הוא דור רביעי לשושלת יצרני קוניאק. פסקל פיליו ירש את האחוזה בשנת 1982.
מקובל על כולם כי פסקל ניחן בחוש הריח הטוב ביותר מכל המשפחה, והוא מתייחס לתפקידו ברצינות רבה. אין בקבוק קוניאק אחד שנשלח ללקוח ללא פיקוח צמוד של פסקל פיליו.
הפיקוח מתחיל בטיפוח הענב ועד להדבקת התווית על בקבוק הקוניאק.  זהו מאסטר אמיתי ובלתי מעורער של יצור קוניאק, ויצירותיו הן יצירות מופת של ממש לאניני הטעם הגדולים ביותר. פסקל פיליו, וגם אשתו מוניקה ובנו כריסטופר שומרים בנאמנות על המסורת שהוקמה על ידי אביו, סבו והסבא רבא שלו.
 
 
היקף הייצור של קוניאק ז'אן פיליו לא גבוה יחסית, ובעל תפוקה ממוצעת של 8000 ליטר מבציר של דונם אחד.
זן הענבים הדומיננטי ביותר הוא אוני בלאן, ובמספר חלקות בודדות נטועים גם הזנים פול בלאנש וקולומבר. בכל החלקות משתמשים אך ורק בדישון טבעי.
הבציר בדרך כלל נעשה באמצע אוקטובר, ותהליך התסיסה מתחיל יום לאחר הכבישה. בתהליך הכבישה הענבים לא נמעכים לגמרי, כדי להימנע מריסוק גרעינים והפרשת שומנים וחומצות לא רצויים לתוך עסיס הענבים.
היין מתיישן עד סוף נובמבר, ולפי דעתו של פסקל פיליו בדיוק בשלב זה היין מגיע לשלמות הטעם. אז היין עובר את תהליך הזיקוק על משקעיו, והודות לתהליך זה מתקבל תזקיק עשיר וארומטי יותר.
 
התזקיק נשמר בחביות קוניאק בנפח 350 ליטר המיוצרות מעץ אלון מאזור לימוזין. פסקל פיליו באופן אישי משגיח באופן אישי על תהליך היצור של חביות קוניאק, ודורש שתהליך חריכת החבית יהיה אחיד וימשך 15 דקות, אז עץ האלון נחרך עד לעומק של סנטימטר אחד. כתוצאה מכך ההרכב הכימי של העץ משתנה, ומוסיף לתהליך היישון טעמים של שקדים ווניל.
התזקיקים המיועדים ליישון ממושך של הקוניאק (מעל 20 שנה) עוברים תהליך יישון של מינימום שנתיים בחביות חדשות ולאחר מכן בחביות ישנות כדי שיוכלו "לעכל" את היישון הראשוני ולהמשיכו בהדרגה ולאורך שנים.
  
הסיווג של רמות הקוניאק השונות של ז'אן פיליו שונה מהסיווג המסורתי והמקובל. משפחת פיליו יצרו דרגות משלהם, כדי לשקף טוב יותר את איכות הקוניאק בהתחשב לגילו:
Coq, La Pouyade, Napoleon, Cep d'Or, Star Gourmet, Tres Vieux, Cigar Club, Reserve Familiale