תולדות משפחת וואלה

אחוזת שאטו מונטיפו (Chateau Montifaud) שייכת למשפחת וואלה (Vallet), והיום זה כבר הדור השישי שלה שמנהל את בית הקוניאק.
הכרמים ניטעו עוד בשנת 1837 על ידי אוגוסטין וואלה (Augustin Vallet), שלאחר מכן העביר את כל עסקיו ליורשו - פייר וואלה (Pierre Vallet).
פייר וואלה העביר את מושכות הניהול של החברה לבנו מוריס וואלה (Maurice Vallet), ומוריס העביר ללואי וואלה (Louis Vallet).
בחודש אוקטובר של שנת 2000 הצטרף לניהול הבית מישל וואלה (Michel Vallet), בנו של נציג הדור החמישי לורן וואלה (Laurent Vallet). 
היום, ביחד עם אביו, הוא ממשיך את מפעל החיים של מייסדי המשפחה ביצור הקוניאק הכי משובח בצרפת.


 
 
על פי מסורת משפחתית עתיקה, כאשר בנו של בעל החברה מצטרף לניהולה, חלק מהתזקיק אשר יוצר באותה השנה מוסתר בפינה הכי רחוקה במרתף. בתזקיקים אלו ישתמשו בעתיד אך ורק נציגי הדורות הבאים של משפחת וואלה. בדיוק כך עשו בזמנם פייר ומוריס וואלה, ולכן היום בגירסת ה"פרדי" של החברה עורבבו קוניאקים עתיקים במיוחד, עליהם מוטבע חותם הזמן באופן מרשים.
בנוסף לכך, במרתפי החברה מתיישנים עד היום תזקיקים משנת 1920, וחלקם חתומים על ידי לשכת מקצועני הקוניאק הבינלאומית ומוכרים כתזקיקי הקוניאק הנדירים ביותר.
 
נכון להיום בבעלות החברה 90 דונם של כרמים מפוארים באזורי קוניאק המובחרים של גראנד ופטיט שמפיין. הקרקעות באזורים אלה עשירות באבני גיר, המהוות בסיס חיוני לגידול ענבים לתעשיית התזקיקים האיכותיים.
הקוניאקים של שאטו מונטיפו הינם בעלי פוטנציאל התיישנות לאיכות מעולה בזכות האדמות הפוריות מהם ניזונו.
כל אחד משלבי ייצור הקוניאק – כגון בציר הענבים, תסיסה, זיקוק, ויישון – נעשים על פי המסורת והטכניקות העתיקות, אותן העבירו מבן לאב במשך כמה דורות. בראש ובראשונה הכורמים בוצרים את הענבים מהזנים המובחרים קולומבר ופול בלאנש ואת הזן אוני בלאן, האהוב ביותר על כל הייננים, משאירים להבשיל עד לשלב מאוחר יותר. את הענבים שנבצרו מעבירים לסחיטה מיד לאחר הגעתם ליקב, כדי להימנע מאפשרות של חמצון.

בשנת 2004 הותקנו במפעל 3 מכבשים פנאומטיים חדישים בעלי קיבולת של חמשת אלפים ליטר כל אחד. מכבשים עם קיבולת כה קטנה נבחרו במקום מכבשים גדולים יותר (8,000 או 10,000 ליטר) במכוון - כדי להפחית את זמן המילוי של המכונה בחומר גלם ולמזער חימצון לא רצוי.
בזכות מערכות קירור יעילות בהן מצוידים מכלי הפלדה טמפרטורת התסיסה לא עולה על 24 - 25 מעלות צלזיוס, דבר המאפשר לשמר בארומה של המשקה את הניחוח הפרחוני המדהים, האופייני כל כך לקוניאק מאדמות גראנד ופטיט שמפיין.
התהליך כולו מסייע לבעלי החברה להעלות מדי שנה את איכותם של המוצרים המוכנים, וקוניאק שאטו מונטיפו רוכש תכונות מדהימות אותם יעריכו אניני טעם קפדנים ביותר: גווני פרח עדינים, ניחוחות מעודנים ומתוחכמים, טעם מעוגל וארוך, וסיומת מתמשכת ומקסימה. קוניאק Chateau Montifaud – ללא ספק ראוי לפרסים הגבוהים ביותר.